UITNODIGING
solo expositie
Elisabeth Müller
meet&greet zondag 6 september 15.00 uur

“In een tijd waarin we vaak gedwongen worden tot het nieuwe, het spectaculaire, waarin tegenstellingen vaak worden teruggebracht tot een keuze tussen uitersten, kiest Elisabeth Müller voor concentratie en vertraging. Zoals men bij Bach leert luisteren naar de minimale, maar mooie veranderingen binnen een systematiek, zoals men aan het Bauhaus leerde gevoelig te zijn voor de zachte, maar heldere stem van het materiaal, zo leert men van Elisabeths kunst dat betekenis niet altijd ontstaat door een harde keus te maken, maar soms juist door aandachtig te blijven in de ruimte ertussen. Herhaling wordt verdieping. Telkens opnieuw.
Het meest recente werk van Elisabeth Müller bestaat uit acht vormen die steeds weer terugkeren, maar nooit op exact dezelfde wijze. Soms lijken ze elkaar te spiegelen, soms schuiven ze over elkaar heen als stemmen in een fuga. En net zoals in een fuga de linker- en de rechterhand elkaar voortdurend in evenwicht houden, zo ontstaat ook hier geen hiërarchie tussen de vormen. Nooit is de ene vorm belangrijker dan de andere; iedere vorm krijgt de ruimte om te antwoorden, te beamen of juist tegen te spreken. Het contrapunt in de schilderkunst. Hoewel het doek geordend is, oogt het nergens mechanisch. Integendeel: de vormen lijken elkaar af te tasten, te spiegelen, te beantwoorden. Het doek laat zich bijna lezen als een partituur: niet als afbeelding van muziek, maar als een ordening van ritme, herhaling en tegenbeweging. Zoals Bach uit acht tonen een vrijwel oneindige contrapuntische wereld wist op te bouwen, zo ontwikkelt Müller uit een beperkte vormentaal een schilderkunst die nooit uitgeput raakt.”
Uit: ‘Tussen Bach en Bauhaus‘, Dr. Mirjam Deckers
Mirjam Deckers heeft een essay geschreven dat is opgenomen in het boek dat Elisabeth Müller als onderdeel van de expositie heeft geproduceerd. Het boek is het 3e boek in de serie; het magisch kwadraat. Het boek wordt tijdens de meet&greet op 6 september gepresenteerd.
Elisabeth Müller ia aanwezig op alle vrijdagen tijdens de openingsuren.